O Coty
hscroll PRZEWIŃ
Coty jest jedną z największych na świecie firm kosmetycznych generującą dochody na poziomie około 9 miliardów dolarów amerykańskich, której głównym celem jest celebrowanie oraz wyzwalanie różnorodności piękna konsumentów. Jej potężne dziedzictwo biznesowe przyczyniło się do stworzenia kultowego portfela wiodących marek branży beauty. Jako firma należąca do indeksu S&P 500, Coty jest globalnym liderem w kategorii zapachów, ma silną pozycję numer dwa w segmencie profesjonalnych produktów do koloryzacji i stylizacji włosów, a także jest numerem trzy na rynku kosmetyków kolorowych.
Coty zostało podzielone na trzy dywizje: Coty Consumer Beauty skupia się na kosmetykach kolorowych, produktach detalicznych do koloryzacji i stylizacji włosów, kosmetykach do pielęgnacji ciała oraz masowych zapachach, sprzedawanych przede wszystkim za pośrednictwem masowych kanałów dystrybucji; należą do niej m.in. takie marki jak Cover Girl, Max Factor, Rimmel, adidas i Sally Hansen. Dywizja Coty Luxury koncentruje się na zapachach prestiżowych oraz kosmetykach do pielęgnacji skóry segmentu premium, gdzie znajdziemy m.in. takie marki jak Calvin Klein, Marc Jacobs, Hugo Boss, Gucci, Chloé, Bottega Veneta i philosophy. Oraz dywizja Coty Professional Beauty, która zajmuje się współpracą z właścicielami salonów oraz specjalistami zarówno w zakresie pielęgnacji włosów jak i paznokci, z takimi markami jak Wella Professionals, OPI, ghd i Sebastian Professionals. Coty posiada również 60% udziałów w firmie Younique, szybko rozwijającej się międzynarodowej platformie internetowej sprzedaży kosmetyków typu peer-to-peer w mediach społecznościowych.
Do Polski COTY weszło w roku 1993. Od początku istnienia, Polski oddział firmy charakteryzował bardzo dynamiczny rozwój i dziś COTY Polska jest największą firmą kosmetyczną działającą na polskim rynku detalicznym, a marki COTY takie jak Rimmel, adidas czy Bourjois, zajmują czołowe pozycje w swoich segmentach i są regularnie wyróżniane w konkursach branżowych. Tylko w ubiegłym roku marki Coty zdobyły ponad 30 prestiżowych nagród.
COTY EASTERN EUROPE SP. Z.O.O., z siedzibą w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej, zatrudnia ponad 700 osób.